czwartek, 21 stycznia 2016

WRC na start! 84 edycja Monte Carlo.

Kultowy rajd rozpoczyna sezon zmagań kierowców rajdowych w Mistrzowstwach Świata. W zeszłym roku mieliśmy dodatkowe emocje dzięki świetnej jeździe Roberta Kubicy, który rozpoczął rok od mocnego uderzenia choć finalnie było bez niespodzianki.  
W tym roku również na starcie mamy Roberta, który mam nadzieje wykorzysta ciężko zebrane doświadczenie zeszłego sezonu i pokaże swoją klasę w Monte. Nie mam tu na myśli spektakularnego dzwona ale szybką i skuteczną jazdę przez cały rajd. Teoretycznie presji nie ma bo to jest w tej chwili jedyny pewny start Roberta ale mam cichą nadzieje, że startów będzie więcej, a wynik w Monte tylko  pomoże „zapiąć” budżet i plany na 2016. Forza Robert!To co cieszy to również start Huberta Ptaszka w całym sezonie WRC 2. Jestem ciekawy jak będzie wyglądała rywalizacja tego kierowcy w stawce bo dotychczas ma na koncie wybrane starty w rundach Mistrzostw Świata głównie w klasie R2.
Samo Monte Carlo jest rajdem bardzo specyficznym bo pomimo tego, że jest to rajd asfaltowy to z uwagi zmienne warunki pogodowe może być bardzo śnieżny oraz pokryty czarnym lodem.
Już po raz 84 kierowcy będą się mierzyć z wąskimi krętymi drogami wijącymi się w pięknym górskim otoczeniu.
Nie tylko od tego rajdu ale od całego sezonu Mistrzostw Świata oczekuje dużych emocji, przełamania hegemonii jednego producenta i większej ilości transmisji na żywo;-)
Rajd startuje już dzisiaj 2 nocnymi odcinkami specjalnymi, które pokażą układ sił w tym roku na trasach.
Trzymam kciuki za Polaków i do boju!


Zdjęcia:http://acm.mc/en/rallye-monte-carlo/
http://www.wrc.com/en/wrc/news/january-2016/monte-the-route/page/3158--12-12-.htmlBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza